Zespół 5PRB

Często słyszymy, że PRB to przede wszytskim ludzie. Bibliotekarki i Bibliotekarze, którzy biorą udział w kolejnych rundach, wspólnie się uczą i budują sieć relacji. Ale PRB to także trenerki i trenerzy, ewaluatorzy, ekspertki i eksperci na webinarach, zespół pacujący w FRSI i wiele innych osób, które spotkacie niebawem. Zobaczcie, kto tworzy zespół 5. rundy Programu Rozwoju Bibliotek:


Mikołaj Łątkowski poprowadzi warsztat z diagnozy w ramach Planowania Rozwoju Biblioteki

Mikołaj o sobie:
Jestem badaczem z 7-letnim doświadczeniem w projektowaniu i realizowaniu procesów badawczych. Przeprowadzam diagnozy, konsultacje, ewaluacje i procesy projektowe we współpracy z organizacjami pozarządowymi, samorządami, instytucjami kultury i pracowniami architektonicznymi. Zajmuję się prowadzeniem warsztatów o różnorodnej tematyce. Dzielę się też wiedzą, jako wykładowca akademicki, w ramach zajęć dotyczących miasta oraz metodologii badawczych.

Prowadzę przede wszystkim badania jakościowe i społeczne, ponieważ dzięki nim mogę zrozumieć inne osoby i ich potrzeby.

Wojtek Wilk poprowadzi warsztat z diagnzy w ramach Planowania Rozwoju Biblioteki oraz ewaluację 5PRB

Wojtek o sobie:
Z wykształcenia jestem psychologiem i socjologiem. Od 9 lat zajmuję się prowadzeniem badań społecznych, facylitacją procesów partycypacyjnych i strategicznych, a także mediacjami. W tym czasie realizowałem projekty dla samorządów największych polskich miast m.in. Warszawy i Gdańska; instytucji kultury (m.in. Mazowiecki Instytut Kultury, Biennale Warszawa, Świetlice Krytyki Politycznej); organizacji pozarządowych i grup nieformalnych oraz jednostek badawczych (m.in. Uniwersytet Warszawski, Instytut Badań Edukacyjnych).

Wierzę, że uważne słuchanie to jedna z najważniejszych życiowych kompetencji i jednocześnie coś, czemu poświęca się zbyt mało czasu zarówno w szkołach, jak i na uczelniach. Tymczasem dobre badanie bez problemu można zrobić bez wykształcenia w tym kierunku, ale nie uda się to bez umiejętności słuchania.
Damian Dec poprowadzi warsztat ze współpracy w zespole

Damian o sobie:

Prowadzę szkolenia i treningi dla biznesu, organizacji pozarządowych i administracji publicznej. Specjalizuję się w budowaniu i zarządzaniu zespołami, zarządzaniu różnorodnością międzypokoleniową, prowadzeniu trudnych rozmów, przyjmowaniu i udzielaniu informacji zwrotnej oraz budowaniu motywacji i zaangażowaniu pracowników.

W swojej pracy opieram się na wynikach badań naukowych, tworząc okazję do ich wykorzystania w codziennej pracy zawodowej. Nieustannie doskonalę swój warsztat zawodowy. Obecnie jestem na ścieżce nauczycielskiej mindfulness.
Karolina Rychlik poprowadzi warsztat strategiczny, będzie też towarzyszyła Wam, jako trenerka wspierająca na innych warsztatach i poprowadzi grupy pracownicze

Karolina o sobie:
Od prawie dwudziestu lat działam i pracuję w sektorze społecznym oraz edukacyjnym. Jestem certyfikowaną trenerką i mam na swoim koncie przeprowadzonych ponad 5000 godzin szkoleniowych. Mam również wieloletnie doświadczenie w pracy indywidualnej. jako coach, doradca, animatorka oraz koordynatorka projektów. Współpracowałam z wieloma organizacjami pozarządowymi (z dużych miast i małych miejscowości), administracją publiczną różnych szczebli oraz biznesem.

Od dwóch lat pracuję również jako psychoterapeutka Gestalt. Moją pasją jest psychologia, podróże oraz odpoczynek w duchu „slow life”. Miałam przyjemność brać udział we wszystkich dotychczasowych rundach PRB.
Małgorzata Malec poprowadzi warsztat strategiczny, będzie też towarzyszyła Wam, jako trenerka wspierająca na innych warsztatach i poprowadzi grupy pracownicze

Małgorzata o sobie:
Od 2006 roku pracuję jako trenerka umiejętności społecznych. Zawodowo jestem również facylitatorką i animatorką społeczną, natomiast z wykształcenia ekonomistką. Posiadam certyfikaty m.in. „Szkoły Trenerów Biznesu i Doradców Personalnych” Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys, Programu Liderzy PAFW, Szkoły Tutorów Collegium Wratislaviense, Szkoły Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii. Mam na swoim koncie ponad 6000 godzin przeprowadzonych szkoleń, warsztatów i spotkań w bardzo różnej formule.

Od pierwszej rundy Programu Rozwoju Bibliotek towarzyszę bibliotekarzom i bibliotekarką w diagnozowaniu potrzeb lokalnych, planowaniu strategicznym, czy animacji lokalnej. Energii na co dzień dodaje mi joga, leśne spacery, górskie widoki i nastoletnie córki.
Małgorzata Stępień-Dudek poprowadzi warsztat strategiczny, będzie też towarzyszyła Wam, jako trenerka wspierająca na innych warsztatach i poprowadzi grupy pracownicze

Małgorzata o sobie:

Jestem certyfikowana trenerka Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP (I stopnia) z zakresu budowania partnerstw i współpracy lokalnej. Ralizatoruje projekty w obszarze ekonomii i rewitalizacji społecznej. Jestem też tutorka w projekcie budowania oraz wdrażaniu modelu dialogu obywatelskiego. Od ponad 20 lat jestem związana z sektorem pozarządowym, jako animatorka, doradczyni biznesowa i rozwojowa, coach w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej. 

Wspieram ludzi w rozwoju, w tworzeniu i zarządzaniu zespołem w organizacji. Jestem entuzjastka pracy ze społecznościami lokalnymi. Miłośniczka afrykańskich podróży, wspinaczki wysokogórskiej, maratonów rowerowych i biegów na orientację.
Agnieszka Sikorska poprowadzi warsztaty z projektowania usług

Agnieszka o sobie:

Projektantuję usługi i uczę innych, jak to robić. Facylitatuję też procesy projektowe. Od 12 lat prowadzę interdyscyplinarne studio projektowe cooperativa studio, gdzie zajmuję się projektowaniem usług, innowacji społecznych oraz zarządzaniem procesami projektowymi. Prowadzi szkolenia i warsztaty, w trakcie których pomaga rozwijać instytucjom pomysły na nowe usługi lub poszukiwać usprawnień w istniejących już rozwiązaniach.

Szczególnie interesujące mnie aspekty projektowania, to te związane z zarządzaniem różnorodnością i tworzeniem usług dostępnych dla każdej osoby.

Joanna Burska-Kopczyk poprowadzi warsztaty z projektowania usług

Joanna o sobie:
Jestem projektantką komunikacji i usług, strateżką i badaczką oraz facylitatorką warsztatów projektowych. Skupiam się na szeroko pojętym projektowaniem w duchu human centered design i innowacjach społecznych, zwracając szczególną uwagę na projektowanie partycypacyjne i badania w projektowaniu (design research).

Od 2015 roku jako niezależna konsultantka wspieram firmy i instytucje publiczne w obszarze projektowania produktów, usług, strategii marki i jej komunikacji. Na co dzień można mnie spotkać na Uniwersytecie SWPS, gdzie w ramach Katedry Grafiki wspieram rozwój studentów_tek w zakresie myślenia projektowego.

I inni, których niebawem Wam przedstawimy. Zaglądajcie tutaj!